SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Lekkoatletyka Dwa medale Natalii Benedykcińskiej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Dwa medale Natalii Benedykcińskiej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików


Kategoria:  |  05.10.2014r. 12:34 Marek Walczak

Bardzo dobrze spisała się Natalia Benedykcińska podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zdobywając dwa medale: srebrny w skoku w dal z wynikiem 5,29 m. oraz brązowy w biegu na 100 m. z rezultatem - 13,26 s. Zawodniczka Stali Ostrów Wlkp. tym samym wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 27-28 września w Zielonej Górze.
Poza Natalią, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, wzięli udział również: Tomasz Jankowski i Przemysław Rychter. Tomasz Jankowski uplasował się na IV miejscu w biegu na 300 m. z wynikiem 38,39 s. oraz na V pozycji w biegu na 100 m. z wynikiem 11,75 s. Przemysław Rychter zajął XI m. w biegu na 600 m. z wynikiem 1.32,28 s.

Komentarz:
Generalnie jesteśmy zadowoleni ze startu naszych podopiecznych. Dwa medale Natalii i punktowane miejsca chłopaków z pewnością zasługują na pochwałę. Dla nas głównym celem imprezy był awans Natalii do Mistrzostw Polski i tak też się stało. Po cichu liczyliśmy na niespodziankę w postaci pozycji medalowej i wywalczenia awansu do mistrzostw kraju przez Tomka Jankowskiego, ale nie udało się. Jeśli chodzi o Natalię Benedykcińską - zajęła II m. w skoku w dal z wynikiem 5,29 m., a więc nieco gorszym niż w ostatnich dwóch zawodach, podczas których skakała ponad 5,40 m. Można to jednak wytłumaczyć faktem odbywania się konkursu tuz po zakończeniu finału biegu na 100 m., w którym uczestniczyła. Zmęczenie oraz brak możliwości sprawdzenia rozbiegu mogły zadecydować o troszkę gorszym występie. Być może niepotrzebnie zgłosiliśmy Tomka Jankowskiego do biegu na 100 m., w którym wypadł zresztą bardzo dobrze (V m.), lecz z pewnością stracił nieco sił, plus fatalnie rozegrany taktycznie bieg na 300 m. - sprawiły, iż nie zdobył medalu. Jeśli chodzi o występ Przemka Rychtera w biegu na 600 m. - można być zadowolonym - po raz kolejny pobił "życiówkę", a o to chodzi podczas zawodów docelowych.

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2020 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.