SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Lekkoatletyka Weronika Kowal brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

Weronika Kowal brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych


Kategoria:  |  05.10.2014r. 12:22 Marek Walczak

Doskonale spisała się Weronika Kowal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) zdobywając brązowy medal w biegu na 400 m. przez płotki z rezultatem 61,96 s. Pobiła jednocześnie rekord Ostrowa Wielkopolskiego, należący dotychczas do Ewy Papych z 1977 r., a wynoszący 1.03,36 s.

Weronika poprawiła swój rekord życiowy aż o 2,5 sekundy!!! Już w biegu eliminacyjnym zaskoczyła wszystkich zwyciężając swoja serię z rezultatem 1.02,66 s. Pokonała w niej, miedzy innymi, faworyzowaną - Zofię Praczukowską ze Sprintu Warszawa - reprezentantkę kraju. Wydawał się, iż po tak perfekcyjnym biegu - w finale trudno będzie uzyskać jeszcze lepszy rezultat, a jednak... Bieg finałowy rozegrała koncertowo pod wzgledem taktycznym i zameldowała się na mecie - na trzeciej pozycji.

 

Komentarz trenera - Marka Walczaka

Weronika Kowal zaskoczyła mnie absolutnie rezultatem jaki uzyskała. Spodziewałem się biegu w granicach 63 sekund, ale nie wyniku 61,96 s. Oba biegi - eliminacyjny i finałowy rozegrała doskonale taktycznie. I za to należą jej się największe gratulacje!!!! Ustaliliśmy przed biegiem w jakim rytmie ma biegać pierwszych 5 płotków (na dystansie jest ich 10). Powiedziałem jej, że w ogóle nie ma patrzeć na to, co robią przeciwniczki, tylko powinna się skupić się na zadaniu - trzymaniu rytmu między płotkami. I tak też zrobiła w biegu eliminacyjnym, w którym wygrała serię z czasem 62,66 s. i awansowała do finału. Przed biegiem finałowym jeszcze bardziej uczuliłem ją na realizacje tej taktyki. Powiedziałem jej, by nie ulegała emocjom - że zapewne rywalki ostro wystartują, a na musi zachować spokój i pozwolić im się wyprzedzić. Powiedziałem "Musisz to przetrwać przez 250 m. biegu, a wtedy one zaczną słabnąc, a ty zaczniesz je wyprzedzać". I dokładnie tak się stało. Paradoksalnie - kiedy rozpoczął się bieg i Weronika biegła na siódmej pozycji - wiedziałem że będzie dobrze, że realizuje plan. Udało się - w finale pobiegła jeszcze szybciej. Gratuluję jej i jestem z niej dumny.

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2020 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.