SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Lekkoatletyka Julia Dutkiewicz mistrzynią Makroregionu w skoku w dal

Julia Dutkiewicz mistrzynią Makroregionu w skoku w dal


Kategoria:  |  18.09.2013r. 07:30 Marek Walczak

Julia Dutkiewicz z ostrowskiej Stali została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal z rezultatem 5,24 m. W swojej drugiej konkurencji - skoku wzwyż uplasowała się na IV miejscu z wynikiem - 1,55 m. Niewiele do medalu zabrakło Martynie Pomykale, która zajęła IV m. również w skoku w dal rezultatem - 4,99 m. Michał Zemski w skoku w dal uplasował się na X m. z wynikiem 5,49 m. Ten sam zawodnik w biegu na 300 m. zajął XII m. z rekordem życiowym - 39,02 s. Debiutujący w tak poważnej imprezie - Tomasz Jankowski - w biegu na 100 m. uplasował się na XVIII m - 12,29 s., a w biegu na 300 m. zajął XX m. - 40,28 s.

 

 

 

Komentarz: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla dziewcząt i chłopców z rocznika 1998 i 1999 są drugą w hierarchii ważności imprezą. Zawody te przeprowadzono równolegle na ośmiu stadionach w kraju. W każdym makroregionie wystartowali młodzi lekkoatleci z dwóch województw. Tylko zwycięzcy poszczególnych konkurencji wywalczyli bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które zostaną rozegrane pod koniec września w Radomiu. Do tej grupy zwycięzców dokooptowani zostaną kolejni zawodnicy z list rankingowych (według limitów przyznanych na każde województwo).

 

 

Julia Dutkiewicz zapewniła sobie bezpośredni awans do mistrzostw zajmując w skoku w dal bezapelacyjnie pierwsze miejsce (drugie miejsce w tym konkursie zajęła Natalia Ciachurska z Baszty Szamotuły - 5,16 m.). Problemem był fakt, iż moja zawodniczka musiała "pogodzić" start podczas jednych zawodów w skoku w dal i wzwyż. Umówiliśmy się, by od razu - w pierwszej kolejce - oddała możliwie najdłuższy skok - zapewniający jej zwycięstwo. Tak też się stało - w pierwszej próbie poszybowała na odległość 5,24 m. Kolejne kolejki opuszczała będąc jednak w pełnej gotowości na wypadek, gdyby któraś z konkurentek ją "przeskoczyła". Ta taktyka zdała egzamin - Julia wykonując jeden skok w konkursie - zwyciężyła. W skoku wzwyż już nie było tak łatwo - konkurentki były bardzo silne (między innymi - Zuzanna Kubiak - III m. na krajowych listach z wynikiem 1,63 m. ) W konkursie liczyły się cztery zawodniczki - trzy z Wielkopolski i jedna z woj. zachodniopomorskiego. Wszystkie te dziewczyny bezbłędnie pokonywały poprzeczkę w pierwszych próbach do wysokości 1,55 m. Na wysokości 1,60 m. cała czwórka dwukrotnie strąciła poprzeczkę. Zanosiło się na dogrywkę. Ale... w trzeciej - ostatniej próbie - konkurentki Julii zaliczyły tę wysokość - Julia niestety strąciła.. Szkoda, bo we wszystkich skokach na tej wysokości miała przewyższenie ponad 1,60 m., lecz w wyniku zbyt dalekiego odbicia od skoczni poprzeczkę strącała ...nogami. Oczywiście istnieje szansa udziału Julii w mistrzostwach kraju w tej konkurencji, ale musi "załapać" się z list rankingowych limitu naszego województwa.

Martyna Pomykała prezentowała ostatnio zmienną formę... Miała ogromne problemy z prawidłowym wylądowaniem w skoczni. Jej dwa pierwsze skoki w konkursie były słabiutkie. Jednak w trzeciej próbie zmobilizowała się uzyskując 4,99 m. ( w tym momencie III wynik w konkursie). Ze skoku na skok poprawiała technikę - szkoda, że "spaliła" piątą i szóstą kolejkę w których wylądowała zdecydowanie dalej niż w zaliczonym - 4,99 m. - skoku. Pewnie byłby medal...

Trochę zawiódł Michał Zemski w skoku w dal. Liczyłem na jego wysokie miejsce. Wszak przed tygodniem - we Wrocławiu - pobił "życiówkę" wynikiem - 5,75 m. W Szczecinie - niestety - pierwsze dwie próby były "spalone", a w swoim trzecim podejściu zaliczył tylko 5,49 m. - rezultat, którym nie awansował do finału. Ostatecznie uplasował się na X miejscu. Ten sam zawodnik dobrze, a przede wszystkim odważnie pobiegł 300 m. W swojej serii zajął III m. z wynikiem 39,02 s., lecz ogólnie uplasował się na XII pozycji.

Debiut w tak poważnej imprezie zanotował Tomasz Jankowski. Zawodnik ten dopiero od kilku tygodni uczęszcza na treningi lekkoatletyczne w KS Stal. Jest z pewnością bardzo utalentowany i już wkrótce zacznie odnosić znaczące sukcesy. Podczas tej imprezy wystartował w biegach na 100 i 300 m. Na obu dystansach uzyskał wyniki tylko nieco gorsze od swoich rekordowych osiągnięć. Na 100 m. zajął XVIII m. z wynikiem - 12,29 s. a w biegu na 300 m. uplasował się na XX miejscu z wynikiem 40,28 s. Jednak walczył do ostatniego metra, czego skutkiem była "przewrotka" tuż za linią mety.


 

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2020 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.