KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Przegrana , która boli. Stalówka kończy sezon

Przegrana , która boli. Stalówka kończy sezon

Kategoria:  |  14.04.2018r. 00:42 KS Stal
W trzeciej kwarcie meczu z AZS AGH Kraków KS Stal Kosz prowadziła już 29 punktami, by ostatecznie przegrać po dogrywce 88:97. Porażka oznacza dla ostrowian koniec sezonu i powtórzenie wyniku z poprzedniego roku, co należy uznać za sukces. Docenili to kibice żegnając koszykarzy gromkimi brawami. Początek meczu był dość wyrównany, przy słabej skuteczności obu drużyn. Szybciej uporali się z tym problemem ostrowianie, uzyskując w trzeciej minucie 4-punktowe prowadzenie (6:2). Niesportowy faul Tomasza Zybera dał gościom szansę na odrobienie strat i szansę tą wykorzystali, ale w połowie kwarty Stalówka znów uciekła na 10:6. Również tym razem krakowianie doprowadzili do remisu, a po okresie wyrównanej gry Stalowcy przy wyniku 15:15 zdobyli kolejno trójkę (Marek) i dwójkę (Spała), raz jeszcze uciekając rywalom (20:15). Tym razem pościg rywalom się udał i Stal wygrała pierwszą kwartę 25:19. Początek drugiej kwarty ostrowianie rozpoczęli od szybkich kontrataków, które dały im 5-punktową serię (30:19), po której o czas poprosił trener AZS-u. Po przerwie gra się wyrównała, ale dwie akcje 2+1 oraz skuteczna kontra ostrowian pozwoliły im w czwartej minucie gry powiększyć przewagę do 15 punktów (38:23). W połowie kwarty o czas poprosił trener Czaja, a później trójkę zdobył Marek, dwa rzuty wolne dorzucił Ziółkowski i zrobiło się 43:25. Dwukrotnie Stalowcy zbliżali się do 20-punktowej przewagi. Za drugim razem, na minutę przed przerwą ją przekroczyli, po trafieniu Tomasza Radzika (52:31) i właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Trzecią kwartę podopieczni trenera Czai rozpoczęli na luzie. ale z impetem, w ciągu niespełna trzech minut demolując rywali i powiększając prowadzenie do 62:33. Sami krakowianie w tym momencie pewnie nie wierzyli w możliwość odwrócenia losów spotkania, mimo to nie pozwolili gospodarzom na przekroczenie granicy 30 punktów przewagi, mało tego zaczęli mozolnie odrabiać straty. W siódmej minucie przy wyniku 68:45 Mikołaj Czaja uznał, że nie można rywalom pozwolić na zbyt wiele i poprosił o czas, ale po przerwie krakowianie zdobyli jeszcze 7 punktów (68:52) i dopiero wówczas trafienie Ziółkowskiego przerwało ich passę, a końcową syrenę ostrowianie przyjęli z wyraźną ulgą. Czwartą kwartę od 4 punktów rozpoczęli Akademicy (70:56) i widać było, że w tym momencie uwierzyli w możliwość odwrócenia losów meczu. Czas dla trenera Czai nie przerwał ich passy. W kolejnych akcjach kontynuowali twardą grę w obronie i skuteczną w ataku zdobywając kolejnych 10 punktów i po trzech minutach gry prowadzili w kwarcie 14:0 przy wyniku 70:66. Kolejna przerwa nie powstrzymała gości, którzy zdobyli jeszcze jedną trójkę i zbliżając się na 1 punkt (70:69). Dopiero wówczas pierwsze punkty w tej kwarcie zdobył faulowany Patryk Marek oddalając zagrożenie. Wynik 72:69 utrzymywał się przez ponad minutę, a później 4 punkty z rzędu zdobył Łukasz Olejnik i na 4 minuty przed końcem meczu Stal prowadziła 76:69. Grę kosz za kosz udawało się ostrowianom utrzymywać do ostatniej minuty, ale wówczas goście trafili trzy razy z rzędu doprowadzając do remisu 80:80. Ostatnia akcja nie przyniosła punktów ostrowianom, a to oznaczało dogrywkę. Jako pierwszy punkt w dogrywce zdobył Mikołaj Spała, ale tylko 1. Potem dwójkę dołożył Wojciechowski (83:80), ale później krakowianie zdominowali grę, w kolejnych akcjach popisując się 8-punktową serią, co praktycznie rozstrzygnęło o losach meczu i dwumeczu. Mimo porażki, kibice nagrodzili Stalówkę gromkimi brawami dziękując za postawę w tym sezonie i pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnym również będziemy mogli dopingować ambitnych ostrowian w walce na drugoligowych parkietach. Dziękujemy Staroście Powiatu Ostrowskiego Panu Pawłowi Rajskiemu za wsparcie imprezy KS Stal Kosz Ostrów – AZS AGH Kraków 88:97 (25:19, 27:12, 18:21, 10:28, d. 8:17) Stal: T. Zyber 6, P. Marek 16, Ł. Olejnik 8, M. Spała 12, Ł. Wojciechowski 18, P. Ziółkowski 17, K. Glapa 3, T. Radzik 2, S. Rosik 6 AZS AGH: M. Borówka 5, B. Czerwonka 5, M. Koperski 25, W. Majka 2, B. Podworski 4, S. Dusiło , K. Mamcarczyk 14, I. Wasyl 21, R. Zgłobicki 19, D. Dyrda 2