KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Przegrana z AGH ale bez wstydu

Przegrana z AGH ale bez wstydu

Kategoria:  |  08.04.2018r. 00:35 KS Stal

Koszykarze KS Stali Kosz napędzili strachu kandydatom do awansu do I ligi, przez większość meczu w Krakowie utrzymując prowadzenie. Dopiero w ostatnich minutach krakowianie przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając 60:51. Za tydzień w Ostrowie czeka nas pasjonujący mecz, już dzisiaj zatem warto sobie zarezerwować czas w przyszłą sobotę. Krakowianie rundę zasadniczą przeszli jak burza, w pierwszej rundzie play-off demolując rywali z Bielska-Białej, nikogo zatem nie zdziwił fakt, że po pierwszej minucie gospodarze prowadzili 4:1. Sześciopunktowa seria Stali w drugiej minucie meczu pewnie krakowskich kibiców nieco poirytowała (4:7), miejscowi musieli jednak sporo się natrudzić by na dwie minuty przed końcem kwarty odzyskać prowadzenie (11:9). Wynik pierwszej kwarty 12:11 ustalił Ziółkowski i choć wyrównana gra Stali była zaskoczeniem, to wydawało się, że faworyzowani gospodarze kontrolują przebieg wydarzeń na parkiecie. W drugiej kwarcie kontrolę tą raczej stracili. Jej wynik otworzył Mikołaj Spała, dorzucając do tego jakiś czas później kolejną dwójkę, a po trafieniu Szymona Rosika w połowie kwarty mieliśmy wynik 12:17. Krakowianie ocknęli się dopiero w kolejnych minutach, ale ostrowianie konsekwentnie grali swoje systematycznie dokładając do swojej przewagi kolejne punkty, a po trójce Łukasza Olejnika, na dwie minuty przed przerwą wynosiła ona już 10 oczek (19:29). W końcówce krakowianie nieco się zmobilizowali, ale i tak wynik na przerwie 23:31 wyglądał dość sensacyjnie. Trzecia kwarta rozpoczęła się od wymiany ciosów (27:35), później jednak 2+1 Marka i rzut wolny Spały sprawiły, że przewaga Stali urosła do 12 punktów (27:39). Jak to często w koszykówce bywa – wysoka przewaga usypia prowadzących, a mobilizuje przegrywających i tak też było tym razem. Krakowianie wykorzystali niecelne rzuty Rosika i Olejnika zdobywając 4 punkty, a po chwilowym przestoju dorzucili trójkę zbliżając się na 34:39. Trener Czaja musiał prosić o czas, ale po przerwie raz jeszcze nie trafił Rosik i dopiero Patryk Marek przerwał złą passę Stali. Nie przerwało to jednak dobrej gry gospodarzy, którzy na minutę przed końcem kwarty tracili już tylko 4 punkty (37:41). W końcówce sytuację uratował akcją 2+1 Spała, ale wynik 39:44 oznaczał, że o losach meczu rozstrzygnie ostatnia kwarta. Trójka krakowian w pierwszej akcji czwartej kwarty dodała im animuszu i choć trafieniem odpowiedział na to Radzik, to błędy ostrowian w następnych akcjach pozwoliły gospodarzom zbliżyć się na 1 punkt po dwóch minutach gry (45:46). Kolejny raz Mikołaj Spała oddalił zagrożenie trafiając dwójkę, ale chwilę później sam popełnił błąd, tracąc okazję do powiększenia przewagi. Przez blisko dwie minuty na tablicy widniał wynik 47:48, aż w połowie kwarty krakowianie zwieńczyli w końcu swoją akcję trafieniem, odzyskując prowadzenie (49:48). Był to jak się okazało decydujący moment meczu, gdyż w kolejnych akcjach gospodarze powiększali przewagę wygrywając ostatecznie 60:51. Stare sportowe porzekadło mówi, że gospodarzom pomagają ściany, tym razem jednak można zaryzykować stwierdzenie, że nie tylko ściany. Szereg kontrowersyjnych decyzji sędziów odcisnęło swoje piętno na końcowym wyniku. Mimo porażki, ostrowianie osłabieni brakiem Łukasza Wojciechwoskiego, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie w tym meczu i trudno przesądzać, czy była to ich ostatnia wizyta pod Wawelem w tym roku. W ostrowskiej hali jak wiadomo, rosną im skrzydła, co oznacza, że za tydzień na Asnyka czeka ostrowskich kibiców niesamowita koszykarska uczta. Jeśli team Mikołaja Czai pokusiłby się o zwycięstwo we własnej hali, to o losach awansu do najlepszej ósemki II ligi zadecyduje trzeci mecz w Krakowie. Udział w imprezie był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Ostrowskiego AZS AGH Kraków – KS Stal Kosz Ostrów 60:51 (12:11, 11:20, 16:13, 21:7) AZS AGH: M. Borówka 12, B. Czerwonka 4, M. Koperski 9, B. Podworski 17, M. Zamora 6, S. Dusiło, W. Majka 1, K. Mamcarczyk 3, I. Wasyl 5, R. Zgłobicki 3 Stal: T. Zyber 12, P. Marek 12, Ł. Olejnik 5, S. Rosik 6, M. Spała 10, P. Ziółkowski 2, T. Radzik 4