KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Awans do II rundy Play off. Pewna wygrana z Pleszewem

Awans do II rundy Play off. Pewna wygrana z Pleszewem

Kategoria:  |  28.03.2018r. 00:26 KS Stal

Po profesorsku rozegrali trzeci mecz z Koszem Pleszew koszykarze KS Stali Kosz pewnie wygrywając trzeci mecz pierwszej rundy play-off 77:52. Tym samym ostrowianie w pełni zrewanżowali się rywalom za porażkę w Pleszewie, ale przede wszystkim awansowali do rundy drugiej! Szczególne powody do satysfakcji miał Łukasz Olejnik, po zupełnie nieudanym drugim meczu tym razem kapitan Stali z dorobkiem 19 punktów okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. Już pierwsza akcja dała gościom 3 punkty, na które dwójką odpowiedział Patryk Marek, ale przy wyniku 2:5 w obu zespołach pojawiły się problemy ze skutecznością. Jako pierwsi przełamali się pleszewianie uciekając na 2:7, ale w połowie kwarty ostrowianie zbliżyli się na 6:7, a po niesportowym faulu Alana Urbaniaka Stal zdobyła aż 5 punktów obejmując pierwsze prowadzenie w tym meczu 11:7. Dobra gra Stalowców w obronie pozwoliła im powiększyć przewagę do 7 punktów (16:9). Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji i na dwie minuty przed końcem kwarty zrobiło się 16:13. Ostrowianie szybko uporządkowali grę powiększając przewagę do 22:14 i dopiero rzut za trzy Mrówczyńskiego, równo z syreną pleszewianom odrobić część strat i zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 22:17. Druga kwarta rozpoczęła się od serii nieudanych akcji obu zespołów, ale wynik podobnie jak w pierwszej kwarcie trójką otworzyli pleszewianie. Po dwóch minutach gry było już 24:23, a słaba skuteczność ostrowian pozwoliła rywalom doprowadzić do remisu 25:25. Zespół z Pleszewa dwukrotnie miał szansę na objęcie prowadzenia, ale dopiero za trzecim razem sztuka ta przyjezdnym się udała, Stalowcy zaś po pięciu minut mieli w dorobku zaledwie 3 punkty (25:27). Ziółkowski rzutem za dystansu podwoił ten dorobek, ale pleszewianie nie zamierzali oddawać pola i mimo drugiej trójki Ziółkowskiego, nie pozwalali gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Wynik dłuższy czas oscylował wokół remisu i dopiero minimalnie wygrana końcówka dała Stali prowadzenie po pierwszej połowie 37:35. Trzecią kwartę dla odmiany od punktów rozpoczęła Stal, ale wyrównana gra kosz za kosz toczyła się przez blisko cztery minuty i dopiero wówczas, po trafieniu Wojciechowskiego Stalowcy uzyskali 6-punktową przewagę prowadząc 43:37. Kolejne akcje to znów gra kosz za kosz, ale w końcu 4 punkty z rzędu Mikołaja Spały powiększyły przewagę ostrowian do 8 punktów (49:41). Na dwie minuty przed końcem kwarty Łukasz Olejnik zdobył 5 punktów z rzędu dając Stali rekordowe prowadzenie 54:42. Czas dla trenera Smektały nie przyniósł zamierzonego efektu, ostrowianie zaś uparli się by trafić za trzy, ale mimo trzech prób, wynik do końca kwarty nie uległ zmianie. Kwarta czwarta rozpoczęła się od 1 punktu pleszewian, na co trójką odpowiedział Ziółkowski, a gdy dwójkę dołożył do tego Wojciechowski zrobiło się 59:43 i o czas musiał ponownie prosić trener gości. Ostrowianie starali się szanować piłkę mając świadomość, że każda minuta przybliża ich do awansu. Dokładnie odwrotnie było w zespole gości, którzy musieli się spieszyć chcąc odrabiać straty. Po czterech minutach Stal prowadziła już 63:45, wówczas jednak goście zdobyli 5 punktów na co natychmiast prośbą o czas zareagował trener Czaja. To uspokoiło grę i pozwoliło utrzymać pełną kontrolę nad przebiegiem gry, a gdy na dwie minuty przed końcem trójkę zdobył Wojciechowski powiększając przewagę do 20 punktów, kibice mogli już świętować awans do drugiej rundy. Wynik meczu 77:52 przypieczętował Szymon Rosik a wraz z końcową syreną ostrowianie mogli świętować niespodziewany awans do drugiej rundy play-off. Impreza zorganizowana przy współudziale Powiatu Ostrowskiego KS Stal Kosz Ostrów – KS Kosz Pleszew 77:52 (22:17, 15:18, 17:7, 23:10) Stal: T. Zyber 12, P. Marek 8, Ł. Olejnik 19, M. Spała 11, Ł. Wojciechowski 12, P. Ziółkowski 13, S. Rosik 2 Kosz: P. Mowlik 3, A. Urbaniak 6, P. Lasota 10, A. Mrówczyński 20, P. Galewski 2, R. Kikowski 1, S. Dekiert, M. Serbakowski 10, M. Zimny