KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Wygrana z Pleszewem Play off stan 1:0

Wygrana z Pleszewem Play off stan 1:0

Kategoria:  |  17.03.2018r. 23:59 KS Stal

Koszykarze KS Stali Kosz po raz kolejny w tym sezonie pokazali klasę pokonując w pierwszym meczu play-off Kosza Pleszew 77:63. O wygranej ostrowian zadecydowała pierwsza i ostatnia kwarta wygrane przez team Mikołaja Czai dziesięcioma punktami. Aż 30 punktów zdobył Łukasz Wojciechwoski, z czego połowę rzutami za trzy! Faulowany w pierwszej akcji Patryk Marek otworzył wynik spotkania, goście odpowiedzieli na to dwoma trafieniami, które dały im pierwsze (i jedyne) prowadzenie w meczu (2:4). Później punkty zdobywali ostrowianie prowadząc po trzech minutach 8:4, a w piątej minucie po trójce Patryka Marka prowadzenie Stali urosło do 13:8. Kolejne minuty pozwoliły ekipie z Pleszewa zbliżyć się na 14:13, ale szybkie dwie akcje gospodarzy przywróciły im 5-punktową przewagę (18:13). Pomysłowa gra w ataku i szczelna obrona pozwoliły Stali powiększyć przewagę do 7 punktów na dwie minuty przed końcem kwarty (22:15), a bardzo udaną pierwszą odsłonę meczu trójką zwieńczył Piotr Ziółkowski, ustalając jej wynik na 29:19. Pleszewianie mieli spor problemy ze wstrzeleniem się do ostrowskiego kosza, a piłka wyraźnie nie chciała ich słuchać. Do tego często faulowali, w tym również w ataku. Mimo to drugą kwartę rozpoczęli dużo lepiej zdobywając 4 punkty. Dopiero w trzeciej minucie akcja 2+1 Szymona Rosika dała pierwsze punkty ostrowianom, a trójka Łukasza Olejnika przywróciła Stali 10-punktowe prowadzenie (35:25). Po przerwie dla zespołu z Pleszewa Stalówka nie zwolniła tempa. Rzutem z 8 metrów popisał się Wojciechowski, a 15-punktową przewagę w połowie kwarty dał gospodarzom rzut Ziółkowskiego (40:25). Udało im się jeszcze podwyższyć prowadzenie do 43:26, ale później do głosu doszli goście odrabiając część strat i na dwie minuty przed przerwą mieliśmy wynik 43:33. Wynik ten widniał na tablicy przez ponad minutę, a złą passę Stali przerwał dopiero Patryk Marek trafiając jeden z dwóch rzutów wolnych. Jak się okazało było to ostatni punkt w tej kwarcie, zakończonej minimalnym zwycięstwem Stali i prowadzeniem na przerwie 44:33. Trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli od dwóch fauli, a zespół z Pleszewa od trafienia za trzy. Po trzech minutach efektowny przechwyt Wojciechowskiego pozwolił mu zdobyć pierwsze punkty dla gospodarzy, oba zespoły jednak miały spore problemy z trafianiem do kosza. Stalowcy uporali się z tym problemem szybciej, a kiedy Łukasz Olejnik w połowie kwarty rzutem za trzy przywrócił Stali 15-punktową przewagę (51:36), o czas musiał prosić trener Smektała. Mało kto się spodziewał , że punkty Ollejnika będą ostatnimi w tej kwarcie dla ostrowian. Przerwa wyraźnie pomogła pleszewianom, którzy zaczęli systematycznie odrabiać straty i na trzy minuty przed końcem kwarty zrobiło się 53:45. O czas poprosił trener wówczas Mikołaj Czaja, co jednak nie przełamało impasu jego zespołu i przed ostatnią odsłoną mieliśmy wynik 53:49. Dwie trójki Łukasza Wojciechowskiego na początku kwarty czwartej poprawiły nastroje kibiców (59:49), ale pleszewianie świadomi swojej szansy nie zamierzali odpuszczać. Dopiero trzecia trójka Wojciechowskiego zmusiła trenera Smektałę do poproszenia o kolejny czas (62:51), ale ostrowianie wyraźnie odzyskali wiatr w żagle i po pięciu minutach prowadzili 13:2 w kwarcie, a w meczu 66:51. Drugi czas dla zespołu z Pleszewa pozwolił gościom przełamać niemoc, ale nie pozwoliło przełamać losów meczu. Z każdą upływającą minutą ostrowianie grali spokojniej szanując piłkę i wynik. Na dwie minuty przed końcem meczu kolejna trójka Wojciechowskiego dała Stali rekordowe 16-punktowe prowadzenie i choć nie udało się go utrzymać do końca meczu to i tak wygrana 77:63 jest wyraźnym sygnałem , że ekipa Stali na pierwszej rundzie play-off nie zamierza kończyć sezonu.

Impreza zorganizowana przy współudziale Powiatu Ostrowskiego

KS Stal Kosz Ostrów – KS Kosz Pleszew 77:63 (29:19, 15:14, 9:16, 24:14) Stal: T. Zyber 6, P. Marek 16, Ł. Olejnik 9, M. Spała 6, Ł. Wojciechowski 30, P. Ziółkowski 5, S. Rosik 5 Kosz: P. Mowlik 12, P. Lasota 14, A. Mrówczyński 21, M. Serbakowski 9, P. Galewski 3, M. Graja, R. Kikowski, S. Dekiert 2, M. Zimny 2