KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Wygrana w WKK 75:49

Wygrana w WKK 75:49

Kategoria:  |  11.03.2018r. 19:45 KS Stal
Koszykarze KS Stali Kosz w ostatnim meczu rundy zasadniczej we Wrocławiu dali prawdziwy pokaz siły pokonując walczący WKK Wrocław 75:49. Przed niedzielnym meczem wrocławianie mieli szanse by zrównać się punktami nawet z piątym w tabeli Koszem Pleszew, tymczasem grający „o pietruszkę” zespół z Ostrowa zagrał tak jakby miał to być najważniejszy ich mecz w sezonie. Pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn były dość niemrawe, a po czterech minutach gry gospodarze prowadzili 4:3. Później nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły halą WKK Center. Trafienia Radzika i Marka rozpoczęły kanonadę, do której dołączyli Olejnik i Ziółkowski, a po której zrobiło się 4:15. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 12:22 ustawiła grę na dalszą część meczu. Drugą kwartę trójką rozpoczął rozgrywający świetny mecz Konrad Glapa. Trzy minuty później kolejna trójka Glapy powiększyła przewagę Stali do 15 punktów (17:32). Z czasem gra się uspokoiła, co pozwoliło wrocławianom odrobić część strat, a po remisowej kwarcie, na przerwie mieliśmy wynik 29:39. Po przerwie team Mikołaja Czai postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości, w efektowny sposób prezentując szeroki wachlarz akcji kończonych efektownymi punktami. W rolach głównych wystąpili Olejnik, Ziółkowski i Spała, podwyższając wynik na 29:46. Ten ostatni w trzeciej kwarcie brylował na wrocławskim parkiecie, zdobywając blisko połowę punktów Stali (9), a po jego trafieniu na dwie minuty przed końcem kwarty przewaga Stali urosła do 20 punktów (35:55). Wynik po trzech kwartach 37:59 ustalił Szymon Rosik. W tej sytuacji czwarta kwarta była już tylko formalnością, nie mniej ostrowianie nie zamierzali zwalniać tempa. Tym razem „królem polowania” został Szymon Rosik również zdobywając 9 punktów. Na dwie minuty przed końcem meczu po jego trafieniu było już 47:75, a w końcówce gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki ustalając wynik na 49:75. Wysoka wygrana, a przede wszystkim wysoka forma Stali napawa optymizmem przed rozpoczynającą się już za tydzień rundą play-off, w której ostrowianom przyjdzie zmierzyć się z Koszem Pleszew. Jest to drużyna teoretycznie silniejszą niż Stal, ale to podopieczni trenera Czai mieć będą atut własnego parkietu, a wydaje się, że nie będzie to jedyny ich atut w tej konfrontacji. Impreza zorganizowana przy współudziale Powiatu Ostrowsakiego WKK Wrocław – KS Stal Kosz Ostrów 49:75 (12:22, 17:17, 8:20, 12:16) WKK: A. Lentka 5, T. Madejski 7, F. Matusiak 8, Ł. Uberna 4, M. Kroczak 6, S. Eitelthaler 2, K. Fiedukiewicz 11, K. Grzelak 4, Ł. Piotrowski 2, D. Ostrowski Stal: P. Ziółkowski 9, P. Marek 9, Ł. Olejnik 6, T. Radzik 4, S. Rosik 15, K. Glapa 13, M. Spała 14, Ł. Wojciechowski 3, R. Woźnicki, P. Zaworski, R. Jezierski 2