KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Zabrakło niewiele - brak awansu do półfinałów MP U20

Zabrakło niewiele - brak awansu do półfinałów MP U20

Kategoria: Seniorzy  |  28.01.2018r. 23:09 KS Stal

Tuba Ostrowa napisała: Juniorzy z Dąbrowy Górniczej potwierdzili w meczu z Stalą KOSZ Ostrów absolutną dominację w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski U20. KS Stal  KOSZ po porażce 58:70 zakończyła turniej na 3 miejscu. Przed meczem ostrowian z MKS-em było wiadomo, że tylko wygrana może dać awans Stali. Mający na koncie dwa wysokie zwycięstwa dąbrowianie mimo, że byli już pewni awansu, byli również zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Po pierwszych nieudanych akcjach wynik meczu otworzył rzutem za trzy Konrad Glapa i był to jedyny moment prowadzenia ostrowian. Później szturm przypuścili rywale zdobywając 9 punktów z rzędu, co pozwoliło im szybko uzyskać kilkupunktowe prowadzenie, które w kolejnych minutach systematycznie powiększali. W połowie kwarty mieliśmy wynik 5:14, z czasem rywale uciekli na 10:27, ale po trafieniach Woźnickiego i Marka, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:27. Druga kwarta była dużo bardziej wyrównana, a w pierwszych minutach Stalowcy nawet odrobili część strat zbliżając się na 8 punktów (19:27). W kolejnych minutach wszystko „wróciło do normy” i dąbrowianie przejęli inicjatywę ponownie uciekając na kilkanaście punktów. Rywale ostrowian imponowali skutecznością, a niecelne rzuty często mogli powtórzyć po zbiórkach w ataku. Atutem Stali były rzuty za trzy, było ich jednak zbyt mało by myśleć o wyrównanej walce. W połowie meczu Stal miała na swoim koncie 27 punktów, tyle samo co MKS po pierwszej kwarcie, wobec czego jedyną niewiadomą pozostały rozmiary porażki ostrowian. Trzecią kwartę Stal znów rozpoczęła udanie, a punkty zdobywali kolejno Zaworski, Woźnicki i Marek (34:45). I podobnie jak w drugiej kwarcie, w kolejnych akcjach rywale odrobili to co stracili, powracając do 18-punktowej przewagi (34:52), a po chwilowym przestoju, w końcówce kwarty powiększyli ją do 21 punktów (38:59). W czwartej kwarcie oba zespoły zagrały już na większym luzie, a trener Czaja dał pograć rezerwowym. Początkowo przewaga MKS-u wzrosła do 22 punktów (41:63), później jednak ambitnie grający ostrowianie część strat odrobili, a wynik meczu 58:70 ustalił rzutem za trzy Szymon Frankiewicz. Ostatecznie KS Stal zakończyła turniej we Włocławku na 3 miejscu. Można żałować przegranego pierwszego meczu z gospodarzami, ale teraz pozostaje się skupić na II lidze, w której ostrowscy juniorzy będą mieli sporo okazji do podnoszenia swoich umiejętności. KS Stal Kosz Ostrów – MKS Dąbrowa Górnicza 58:70 (14:27, 13:18, 11:14, 20:11) Stal: K. Glapa 14, P. Marek 11, S. Rosik 10, R. Woźnicki 4, P. Zaworski 6, S. Bąk 2, R. Jezierski 1, J. Chlasta, S. Frankiewicz 10, J. Palczewski MKS: A. Niespor 4, P. Piszczatowski 8, A. Skiba 18, S. Stępień, D. Tomczyk 9, M. Bielecki 11, R. Chorab, O. Gordon 11, K. Jakieła 6, D. Posłuszny, D. Sala, D. Rasztabiga 3