Strona główna Aktualności Seniorzy KS STAL KOSZ przegrywa z KS KOSZ Pleszew

KS STAL KOSZ przegrywa z KS KOSZ Pleszew

Kategoria: Seniorzy  |  17.01.2018r. 22:43 KS Stal

Tuba Ostrowa napisała:

Ambitnie i z wielkim zaangażowaniem grający koszykarze KS Stal KOSZ musieli uznać wyższość KS Kosz Pleszew i po meczu o kilku obliczach przegrali 68:81 odnosząc pierwszą porażkę na własnym parkiecie w tegorocznych rozgrywkach. Już pierwszy minuty środowego meczu potwierdziły słowa trenera Mikołaja Czai, że mecz z zespołem z Pleszewa będzie mega-trudny. Goście trójką odpowiedzieli na trafienie Glapy i szybko powiększyli przewagę do 3 punktów (2:5), utrzymując prowadzenie w kolejnych minutach. Później jednak do głosu doszli ostrowianie obejmując prowadzenie po trójce Patryka Marka (9:8), a po okresie wyrównanej gry, udana końcówka pozwoliła im wygrać pierwszą kwartę 23:19. Początek drugiej kwarty był jeszcze lepszy dla gospodarzy, bo choć od dwójki rozpoczęli ją goście, to w kolejnych akcjach Szymon Rosik popisał się 5-punktową serią dając Stali prowadzenie 28:21. Czas dla trenera gości okazał się przełomowym momentem meczu. Pleszewianie w półtorej minuty odrobili straty (29:29) i choć później ostrowianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, to od stanu 33:31 goście dali prawdziwy koncert gry skutecznie broniąc i atakując, co pozwoliło im zakończyć pierwszą połowę przy wyniku 36:45. Początek trzeciej kwarty to kontynuacja dobrej gry pleszewian, którzy powiększyli przewagę do rekordowych 14 punktów (36:50). Sygnał do odrabiania strat dał Wojciechowski trafieniem za trzy, a w kolejnych akcjach ostrowianie systematycznie odrabiali straty zbliżając się na 5 punktów (54:59). Wydawało się, że jest szansa na odrobienie strat, jak się jednak okazało kolejne minuty należały dla gości którzy ponownie powiększyli przewagę do 9 punktów, a trzecia kwarta zakończyła się przy wyniku 57:66. Brak skuteczności w akcjach ofensywnych Stali kosztował ją stratę 4 punktów na początku kwarty czwartej (57:70). Na sześć minut przed końcem meczu wobec wyniku 59:73 przy dobrze grających rywalach stało się oczywistym, że losy spotkania zostały już rozstrzygnięte. Nie mniej ambitnie grający ostrowianie do końca walczyli o zmniejszenie rozmiarów porażki. Mimo przegranej, wydaje się że Stal wychodzi na prostą z ostrego zakrętu. Mocno przemeblowana ekipa potrzebuje nieco czasu, by grać skutecznie przez cały mecz. Jeśli jednak uda się ostrowianom do końca rundy zasadniczej obronić miejszce w pierwszej ósemce, będzie to niewątpliwie sukces teamu Mikołaja Czai. Na 8 kolejek przed końcem, zespoły z miejsc 4-7 mają po 29 punktów i jest w tym gronie KS Stal. Zespoły te mają nad 9. w tabeli Rawią Rawicz 4 pkt. przewagi. KS Stal Kosz Ostrów – KS Kosz Pleszew 68:81 (23:19, 13:26, 21:21, 11:15) Stal: K. Glapa 6, P. Marek 13, Ł. Olejnik 13, M. Spała 15, Ł. Wojciechowski 13, P. Ziółkowski, T. Radzik 3, S. Rosik 5, R. Woźnicki, P. Zaworski Kosz: P. Mowlik 13, A. Urbaniak 18, P. Lasota 10, A. Mrówczyński 11, P. Galewski 10, M. Graja, R. Kikowski 2, R. Urbaniak 8, D. Walczak, B. Pawlik 5, M. Serbakowski 4, M. Zimny