KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Wygrana z Robenem Gimbasket

Wygrana z Robenem Gimbasket

Kategoria: Seniorzy  |  10.01.2018r. 22:34 KS Stal
Tuba Ostrowa napisała Początek roku to trudne chwile dla drugoligowej Stali. Działacze walczą o przetrwanie klubu, a zespół seniorów osłabiony brakiem Wojciecha Żurawskiego zrewidować musiał plany walki o awans do I ligi. Mimo tych trudności w środowym meczu z zespołem Röbena Gimbasket Wrocław ostrowianie pokazali charakter. Po nieudanej trzeciej kwarcie w ostatnich minutach niesieni dopingiem kibiców znokautowali przeciwników wygrywając wysoko 78:68. Środowemu spotkaniu KS Stali Ostrów towarzyszyło wiele znaków zapytania. Na jedno z pytań, dotyczące wysokości środków jakie klub otrzyma na pierwsze półrocze poznaliśmy odpowiedź jeszcze przed meczem i jak się okazało, wieści z Ratusza nie były dla klubu optymistyczne. Drugie pytanie dotyczyło składu jakim trener Czaja będzie dysponował w dniu meczu – tu okazało się, że poza dotychczasowym liderem Wojciechem Żurawskim, na parkiet wyszli pozostali zawodnicy z pierwszego składu. Trzecie pytanie brzmiało, jak bez dotychczasowego lidera będzie wyglądała gra Stali. Pierwsze minuty meczu oba zespoły grały kosz za kosz. Punkty dla Stali zdobywali na zmianę Krzysztof Spała i Przemysław Galewski, a za trzy nie mógł się wstrzelić Łukasz Olejnik. Przy wyniku 9:10 dwa błędy w akcjach ofensywnych kosztowały ostrowian utratę 4 punktów (9:14) i dopiero trójka Galewskiego i dwójka Olejnika pozwoliły odrobić straty, na cztery minuty przed końcem kwarty (14:14). Gdy w kolejnej akcji dobrą passę przedłużył rzutem za trzy Łukasz Olejnik, o czas poprosił trener wrocławian (17:14). Po przerwie raz jeszcze trójką popisali się Olejnik i Galewski i dopiero przy wyniku 23:14 do ostrowskiego kosza trafili goście. Wysokiego prowadzenia Stali nie udało się utrzymać do końca kwarty, gdyż w ostatnich minutach wrocławianie popisali się 7-punktową serią, ustalając wynik pierwszej odsłony meczu na 23:21. Początek kwarty drugiej to punkty Konrada Glapy, ale w kolejnych akcjach dwukrotnie za trzy trafiali goście i przy wyniku 25:27 o czas musiał poprosić trener Czaja. Po przerwie straty z nawiązka akcją 2+1 odrobił Galewski, ale wrocławianie znów trafili dwie akcje z rzędu i uciekli na 28:31 w połowie kwarty. Tym razem odpowiedź Stalowców była bardziej zdecydowana – w ciągu kolejnych trzech minut punktowali tylko gracze w żółtych strojach zdobywając 5 punktów (33:31) i przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy 36:34 obie drużyny zeszły na przerwę. Trzecią kwartę bardzo dobrze, bo od dwóch trójek, rozpoczęli goście (36:42). Tak zdobytą przewagę utrzymywali grając kosz za kosz przez kolejne minuty, ale gdy w połowie kwarty kolejna trójka dała im rekordową 8-punktową przewagę (41:49), o czas musiał poprosić trener Czaja. Przerwa pomogła ostrowianom, gdyż w kolejnych akcjach rozpoczęli oni pościg. Najpierw zdobyli 5 punktów z rzędu (46:49). Na niespełna minutę przed końcem kwarty trójka K. Spały zredukowała straty do 2 oczek (49:51), a w ostatniej akcji 2+1 Galewskiego dało wynik 52:53 przed ostatnią kwartą. Tą znowu lepiej rozpoczęli wrocławianie. Pierwsze punkty dla Stali dopiero przy wyniku 52:57 zdobył Galewski (za to aż 3), ale chwilę później akcja 2+1 K. Spały dała Stali prowadzenie 58:57. W połowie kwarty przy wyniku 63:60 goście poprosili o czas, ale kolejne punkty zdobyli gospodarze, a konkretnie Szymon Rosik. Prowadzenie Stali urosło do 6 punktów po akcji Galewskiego (67:61). Teraz to ostrowianie starali się utrzymać bezpieczną przewagę. Czynili to nader skutecznie, grając uważnie w obronie i odważnie w ataku, aż trójka Łukasza Olejnika na dwie i pół minuty przed końcem meczu dała Stali dwucyfrową przewagę 75:64. Czas dla trenera gości nie mógł już odmienić losów spotkania, szczególnie, że ostrowianie niesieni dopingiem kibiców podwyższyli jeszcze prowadzenie do 13 punktów, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 78:68. KS Stal Ostrów – Röben Gimbasket Wrocław 78:68 (23:21, 13:13, 16:19, 26:15) Stal: P. Galewski 23, Ł. Olejnik(C) 25, K. Spała 16, M. Spała, Ł. Wojciechowski 4, K. Glapa 2, P. Marek 3, T. Radzik 3, S. Rosik 2 Gimbasket: M. Kamberski 14, M. Kościuk 24, M. Pietrzak 12, M. Szeszycki 7, L. Małachow 8, R. Chwastyk 3, P. Gałczyński, J. Kamberski, M. Mańkiewicz