SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Aż 10 medali wywalczyli ostrowscy lekkoatleci w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w Poznaniu

Kategoria: Seniorzy  |  17.06.2017r. 23:48 Marek Walczak

10 medali naszych reprezentantów na Mistrzostwach Wielkopolski juniorów i juniorów młodszych. Zdjęcia w linku: FOTKI

W sobotę i niedzielę na stadionie lekkoatletycznym w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski juniorów i juniorów młodszych, które były jednocześnie kolejną kwalifikacją do Mistrzostw Polski.

Multimedalistką imprezy została Julia Grzegorowska, która zdobyła aż 3 medale (dwa indywidualne i jeden w sztafecie). W sobotę debiutując w trójskoku uzyskała wyniki 10,78 m, co zagwarantowało jej 3 miejsce i brązowy medal. Warto podkreślić, że wynik ten daje jej spore szanse na awans do Mistrzostw Polski i jest alternatywą dla jej koronnej konkurencji skoku w dal. Właśnie w skoku w dal następnego dnia Julka poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy i pewnie zwyciężyła z wynikiem 5.34 m.

Pewny udziału w Mistrzostwach Polski może być Dawid Borowski, który również poprawił swój rekord życiowy jednocześnie spełniając minimum na Mistrzostwa Polski juniorów w biegu na 800 m. Jego czas: 1.57.31 s dał mu drugie miejsce i srebrny medal. Widać, że Dawida stać na jeszcze lepszy wynik, brakuje mu tylko biegu z mocnymi rywalami, którzy narzucą szybsze tempo na pierwszym okrążeniu, zmuszając Dawida do wykrzesania z siebie więcej mocy szczególnie na początkowych 400 metrach.

Nie przestaje zaskakiwać w tym sezonie Kuba Grycman, który w silnie obsadzonym biegu na 100 m juniorów młodszych zajął świetne 2 miejsce z nowym rekordem życiowym 11.25 s. Wynik ten daje mu ogromne szanse na awans do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Czwarte miejsce w finale setki zajął Michał Tuczyński, który po drobnej kontuzji w połowie maja, powoli dochodzi do swojej maksymalnej dyspozycji. Tym razem przegrał medal zaledwie o 4 setne sekundy. Jego czas to 11.33 s. Swoją życiówkę i to aż o 32 setne pobił nasz kolejny sprinter Mateusz Lorentz. Jego nowy PB wynosi teraz 11.59 s. Na tym samym dystansie zadebiutował bardzo utalentowany Maciej Sokołowski, który uzyskał wartościowy rezultat 12.26 s.

Ze startu na start coraz szybciej na dystansie 400 m p. pł. biega Szymon Biały, który tym razem pobił swój rekord życiowy aż o 75 setnych sekundy (57.39 s). Wynik ten pozwolił mu zająć drugie miejsce i plasuje go w czołowej 15-nastce najlepszych w Polsce. U niego, podobnie jak u Dawida Borowskiego, widać jeszcze spore rezerwy, które miejmy nadzieje uda się wykrzesać na Mistrzostwach Polski, do których już się zakwalifikował.
Podobnie sytuacja wygląda z Bartkiem Losym, który także na dystansie 400 m p. pł., ale w kategorii juniora, z biegu na bieg jest coraz szybszy. Ty razem dystans jednego okrążenia pokonał w czasie 58.60 s, czyli prawie dokładnie o 1 sekundę szybciej niż tydzień wcześniej w Łodzi. Pozwoliło mu to zająć 3 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski.

Kolejną sensację sprawił Maciej Sokołowski, który w skoku w dal w kategorii juniora młodszego zajął 3 miejsce z wynikiem 6.23. Warto podkreślić że obaj rywale którzy pokonali Maćka w konkursie byli od niego o rok starsi.

W weekend medale zdobyły także nasze sztafety:
– sztafeta 4x100 m juniorów młodszych z czasem 44.70 s – złoty medal
– sztafeta 4x100 m juniorek młodszych - wynik 52.15 s i srebrny medal
– sztafeta 4x400 m juniorów –uzyskany czas to: 3:31.86 s i złoty medal.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również:

Olga Kalina, która pierwszy raz w życiu „złamała” 13 sekund na 100 m. Jej nowy rekord życiowy to 12,99 (4 miejsce) . Olga wystartowała również na 200 m, gdzie uplasowała się na 6 pozycji (czas 27,69 s PB)
Julia Dutkiewicz – 1.65 m – wyrównany najlepszy wynik w sezonie w skoku wzwyż i 4 miejsce ( medal przegrała tylko liczbą strąceń )
* Klaudia Walczak bijąc swoją życiówkę na 100 m o 30 setnych – jej nowy PB 13,25 i 6 miejsce w finale setki
Michał Kalina – w biegu na 400 m uzyskał czas 52.58 s, który jest jego nowym, kolejnym już rekordem życiowym. Tym razem poprawionym aż o 70 setnych sekundy.
Krzysztof Wojtak - W swoim drugim w życiu biegu na 800 m poprawił się aż o 7 sekund i ustanowił swój nowy rekord życiowy – 2.12,97s

Pozostałe wyniki: Aleksandra Losy – 400m - 1:02.76s oraz 800m - 2:27.79s, Przemek Rychter – 400m 54.76s; Julia Szczepanek – 400m 1:05.96; Robert Kulesza – 400m - 56.03s , 800m 2:07.59 PB, Piotr Mieszała 200m 26,88s oraz Marta Stempniak 100m – 14,74s.