SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Cztery medale gimnazjalistów powiatu ostrowskiego w FINALE WOJEWÓDZKIM GIMNAZJADY

Kategoria: Seniorzy  |  17.06.2017r. 23:39 Marek Walczak

Na zdjęciu - III m. Maciej Sokołowski w skoku w dal

Świetnie spisali się zawodnicy KS Stali Ostrów w finale Wojewódzkiej Gimnazjady LA w Poznaniu (Mistrzostwa Wielkopolski Gimnazjów w lekkiej atletyce)
Mimo trudnych warunków atmosferycznych zdecydowanie w biegu na 200 m. p. pł. wygrał Szymon Biały - G. Przygodzice - uzyskując swój rekord życiowy 26,81 s. Szymon w tym sezonie prezentuje równą i bardzo wysoką formę, która miejmy nadzieję pozwoli mu uplasować się wysoko na odbywających się w Warszawie na początku sierpnia Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych.
Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęła Marta Żyłka - G. S. Salezjanek Ostrów - uzyskując świetny wynik 155 cm (próbowała również atakować 159 cm , była bardzo blisko, ale niestety jeszcze tym razem się nie udało).
Swój nowy rekord życiowy i to biegnąć pod wiatr pobił Kuba Grycman - G. Odolanów - który na 100 m. zajął w finale II miejsce z czasem 11.33 s. Jest to bardzo dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się już w sobotę Mistrzostwami Wielkopolski juniorów i juniorów młodszych w Poznaniu.
Ogromną niespodziankę sprawił trenujący w klubie dopiero od kilku tygodni Maciej Sokołowski - G. 3 Ostrów - , który pofrunął w skoku w dal na odległość 6.14 m, co pozwoliło mu zająć świetne 3 miejsce. Już teraz widać, że Maciek ma olbrzymi talent, który przy odpowiedniej pracy może przełożyć się wkrótce na bardzo dalekie loty.
Tuż za strefą medalową, ale z bardzo dobrym rezultatem, zważywszy na przeciwny wiatr, zawody w Poznaniu ukończyła Olga Kalina - G. S. Salezj. Ostrów - , której wynik na 100 m 13.13 s jest zaledwie 5 setnych gorszy od jej rekordu życiowego. Spore postępy ze startu na start czyni Krzysztof Wojtak - G. 3 Ostrów - , który podobnie jak Maciek trenuje u nas od niedawna, a już udało mu się pobiec na 1000 m poniżej 3 minut. Czas 2.57.90 s. i zająć 12 miejsce na 38 startujących. Debiutując na takiej imprezie Piotr Mieszała poprawił swój rekord życiowy na 300 m. pokonując ten dystans w czasie 42,94 s. co dało mu 31 miejsce

Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy są członkami KS Stal w Ostrowie Wlkp. Spośród pozostałych uczestników z naszego powiatu bardzo dobrze spisał się Mikołaj Anioł - G. Dębnica zajmując V m. w pchnięciu kula 5 kg - 11,48 m. Piąte miejsce zajęła również sztafeta 4x100 m. z G. w Ociążu z czasem 47,54 s. Na ósmej pozycji w biegu na 110 m. przez płotki uplasował się Jakub Usarek z G. w Świecy - 19,18 s.

Warto dodać, iż w tegorocznym Finale Gimnazjady wystartowało prawie 1500 uczestników. Przeciętnie w każdej konkurencji startowało ponad 50 zawodników a zgłoszonych do zawodów było po 40 sztafet 4x100 m. i sztafet "szwedzkich" zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Komunikat Gimnazjady Wojewódzkiej: Komunikat