SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Kacper Adamczak brązowym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych

Kacper Adamczak brązowym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych


Kategoria: Seniorzy  |  22.03.2017r. 12:36 Marek Walczak

 Świetnie spisał się Kacper Adamczak z ostrowskiej Stali zajmując III miejsce w biegu na 2 km. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 (Młodzików) w Biegach Przełajowych, które odbyły się 18 marca 2017 w Żerkowie. W tym samym biegu Damian Drozdowski uplasował się na X miejscu. Trzecia z reprezentantek Stali - Ania Losy zajęła XVII m. w biegu na 1500 m.

Kacper Adamczak, przed przed dwoma tygodniami w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych zajął dość niespodziewanie IV miejsce i wydawało się, iż sam awans do zawodów międzywojewódzkich już jest jego sporym sukcesem, lecz ten młody chłopak w tym roku czyni ogromne postępy. Jeszcze przed rokiem nie należał do wyróżniających się zawodników nawet w klubie Stal i pewnie rzadko kto liczył, iż warto na niego stawiać. Teraz przez swoją pracę i determinację udowodnił, że jak się bardzo chce to można przełamywać bariery, doskonalić się by w końcu osiągać sukcesy...

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 (Młodzików) rozgrywane są w ośmiu regionach w kraju (8 grup po 2 województwa). Razem z Wielkopolską bezpośrednio współzawodniczy województwo zachodniopomorskie. W tej kategorii wiekowej nie odbywają się mistrzostwa kraju, a więc te zawody są dla ich uczestników finałowymi i na nich można zdobyć punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. I właśnie Kacper Adamczak za zajęcie trzeciego miejsca otrzymał dla klubu 2 p., Damian Drozdowski za zajęcie X m. dostał 1 p. Niestety Ania Losy plasując się na XVII m. punktów nie otrzymała, gdyż punktuje ...16 zawodniczek. Przed tygodniem, jak pisałem, Dawid Borowski w Mistrzostwach Polski Juniorów zajmując IX miejsce otrzymał 6 p. do tej klasyfikacji. Czyli w bieżącym roku nasi przełajowcy zgromadzili razem 9 p. Jest to najlepszy rezultat ostrowskich biegaczy przełajowych od wielu lat. Jeszcze raz słowa podziękowania należą się im trenerom - Tomaszowi Stodolskiemu i Michałowi Walczakowi.

Dwie pierwsze odsłony tegorocznego sezonu lekkoatletycznego - zawody halowe i biegi przełajowe za nami. Bilans znakomity - dwa medale halowych mistrzostw Polski Ewy Rosiak i Natalii Benedykcińskiej oraz udany start Julii Grzegorowskiej. Wysokie miejsca w mistrzostwach kraju i makroregionu Dawida Borowskiego i Kacpra Adamczaka. Ponadto zdobycie kilkunastu medali w halowych mistrzostwach Wielkopolski w różnych kategoriach wiekowych. Właśnie rozpoczęła się wiosna i już za kilka tygodni lekkoatleci wyjdą na stadion by rozpocząć rywalizację w tej najważniejszej - letniej części sezonu. Miejmy nadzieję, iż będzie to kolejny udany sezon dla ostrowskich zawodników.

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2018 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.