SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Seniorzy Świetny występ Dawida Borowskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych na 3000 m.

Świetny występ Dawida Borowskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych na 3000 m.


Kategoria: Seniorzy  |  12.03.2017r. 10:56 Marek Walczak

Ten rok dla lekkoatletów ostrowskiej Stali rozpoczął się znakomicie. Po medalach Natalii Benedykcińskiej i Ewy Rosiak w halowych mistrzostwach kraju tym razem świetnie zaprezentował się Dawid Borowski zajmując IX miejsce w biegu na 3000 m. podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Biegach Przełajowych, które odbyły się 11.03.2017 r. w Jeleniej Górze. Dawid przed dwoma tygodniami zasygnalizował dobrą formę zajmując w Mistrzostwach Wielkopolski VI miejsce. Jednak pewnie nikt się nie spodziewał, iż tak świetnie wypadnie w Jeleniej Górze. A warto wiedzieć, iż w mistrzostwach kraju wystartowało ponad 60 zawodników i to wyselekcjonowanych po mistrzostwach poszczególnych województw. O skali jego osiągnięcia niech świadczy chociażby fakt pokonania wielu utytułowanych zawodników jak choćby Szymona Zięby (X m.) - wielokrotnego medalisty mistrzostw kraju i uczestnika ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, halowego wicemistrza Polski w biegu na 1500 m. sprzed miesiąca czy też Patryka Sieradzkiego z Zawiszy Bydgoszcz - również wielokrotnego medalistę mistrzostw kraju i również srebrnego medalistę Halowych Polski Juniorów ale w biegu na 800 m. sprzed miesiąca. Ogromne podziękowania należą się również trenerom Dawida - Tomkowi Stodolskiemu i Michałowi Walczakowi, którzy współpracując doskonale go przygotowali. Duże znaczenie na aktualną formę miał z pewnością udział Dawida w zimowym obozie sportowym, gdzie wraz z innymi "długasami" pod okiem Tomka Stodolskiego pokonywali ośnieżone szlaki górskie.

Dawid specjalizuje się w biegu na 800 m. W tej konkurencji odnosił dotąd największe sukcesy z udziałem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w ubiegłym roku włącznie. Już za półtora miesiąca rozpocznie się sezon letni. Ciekawe czy zobaczymy Dawida biegającego również na innych dystansach i miejmy nadzieję, że w letnich mistrzostwach kraju będzie walczył o czołowe lokaty

 

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2018 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.