SPONSOR
GŁÓWNY
KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności juniorzy Zwycięstwo juniorów i awans do PÓŁFINAŁÓW

Zwycięstwo juniorów i awans do PÓŁFINAŁÓW


Kategoria: juniorzy, Seniorzy  |  10.04.2016r. 19:09 Marek Walczak

 MAMY PÓŁFINAŁ !
Trzeci dzień ćwierćfinałowych zmagań należał do Stalówki. W świetnym stylu, grając z zębem i determinacją pokonaliśmy drużynę UKS Piątka Lublin w ostatnim meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U-18, wywalczając tym samym awans do półfinałów.
W pierwszym niedzielnym spotkaniu zespół TKM Włocławek zapewnił sobie bezapelacyjne zwycięstwo w turnieju i awans do półfinałów wygrywając z drużyną MKKS Rybnik 103:60. Awans drugiej drużyny do następnego etapu rozgrywek zależał od wyniku spotkania Stal Ostrów – UKS Piątka Lublin. Nasza drużyna przystępowała do zawodów w dość niekomfortowej sytuacji, ponieważ do awansu potrzebowała wygranej w wysokości przynajmniej 13 pkt. Z tego zadania Stalówka wywiązała się na 200 % wygrywając cały mecz 70:44(21:9, 22:12, 8:8, 19:15) Wygrywaliśmy przez cały mecz, systematycznie powiększając przewagę nad UKS Piątka. Nasza drużyna świetnie broniła, przeprowadzała składne akcje w ataku. Grali mądrze i tak jak zapowiadali „na całego i do upadłego”. Kontuzjowany we wczorajszym meczu Jędrzej Chlasta zaimponował wszystkim uporem w zmaganiu się z własną kontuzją i zdobywaniu punktów (11), walce o każdą zbiórkę (10) a byliśmy przekonani, że dzisiaj zagramy w osłabieniu. Oddzielne podziękowania dla nieocenionego jak zawsze Krzysztofa Pastuszaka za pomoc medyczną. Świetne zawody rozegrał dzisiaj Patryk Marek zdobywca 26 pkt ( 12 zb, 6 as). Na bardzo dobrym procencie rzutowym zagrał dzisiaj Gracjan Sodkiewicz zdobywając 12 pkt. Trudno nie wspomnieć o Szymonie Rosiku, który dzisiaj grał 40 minut, mądrze prowadząc grę na rozegraniu, zdobywając 13 pkt. W meczu wywalczyliśmy 52 zbiórki z czego 12 zebrał będący w bardzo dobrej dyspozycji Rafał Woźnicki (8 pkt) czy Szymon Bąk 6 zb. Bardzo ciężko jest utrzymać w koncentracji zespół przez cztery kwarty a nam się to udało powiedział trener Krawczyk po meczu. Pomimo dużej zaliczki do wygranej jednak musieliśmy pamiętać , że tylko 13pkt+ da nam awans do półfinałów. Po źle rozpoczętej czwartej kwarcie, nasi zawodnicy szybko wrócili na właściwe tory i swoją dobrą grą pozbawili złudzeń, zupełnie dziś bezradną drużynę rywali. Stalówka odniosła zasłużone zwycięstwo i gratulacje należą się bezwzględnie wszystkim. W turnieju występowali:
Damian Rachwalski, Gracjan Jodkiewicz, Jakub Palczewski, Jędrzej Chlasta, Szymon Bąk, Kacper Zarzeczny, Szymon Rosik, Patryk Marek, Szymon Frankiewicz, Rafał Woźnicki.
Nie wiem kiedy cieszyłam się bardziej, powiedziała z uśmiechem Prezes Klubu Krystiana Drozd.Czy rok temu kiedy awansowaliśmy do ekstraklasy czy dzisiaj gdy widziałam z jakim charakterem walczą nasi juniorzy o udział w półfinałach. Nasi zawodnicy walczyli z własnymi słabościami, kontuzjami, zmęczeniem wygrywając bardzo trudne zawody. Gratuluję trenerom, którzy przez cały rok przygotowywali drużynę, wszystkim zawodnikom, którzy trenują i grają z pasją i ambicją oraz wszystkim tym, którym zależy by KS Stal nie zniknął ze sportowej mapy Ostrowa.
G R A M Y      D A L E J  

« powrót
Galeria
DOŁĄCZ DO FANÓW
SPONSOR
GŁÓWNY
SPONSOR
PATRONAT
MEDIALNY
Ostrowski Portal internetowy
KLUB SPORTOWY "STAL"
OSTRÓW WIELKOPOLSKI


ul. Kusocińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 7360039 (8:00 - 16:00)

Projekt i wykonanie Michał Moch
© 1947 - 2020 KS STAL. Wszelkie prawa zastrzeżone.