Strona główna Aktualności III Liga Derbowo na trzecioligowych parkietach

Derbowo na trzecioligowych parkietach

Kategoria: III Liga, Klub  |  14.03.2013r. 18:43 Redakcja
Zespół Stali podjąl walkę w starciu z liderem tabeli.

W środowe popołudnie zespół Stali II Ostrów Wlkp. rozegrał kolejny mecz na parkietach wielkopolskiej III ligi. We własnej hali ostrowianie podejmowali ekipę MKS-u Kalisz. W starciu z liderem gospodarze walczyli, jak tylko mogli. Kaliszanie byli jednak lepsi. Wygrali 85:76.

W środowym spotkaniu emocji nie brakowało. W I kwarcie kibice oglądali wyrównaną walkę, ale w drugich dziesięciu minutach lepiej prezentowali się kaliszanie, o których sile decydują ostrowianie. Do grona liderów tej drużyny zaliczani są bowiem wychowankowie Stali. Mowa o Łukaszu Wojciechowskim, Przemysławie Galewskim, Jakubie Kowalskim, Jakubie Szymczaku oraz Tomaszu Zyberze. Po 20 minutach kaliska drużyna prowadziła 49:34.
Po zmianie stron ambitni gospodarze podjęli rękawicę. ,,Stalowcy” nie zamierzali ułatwiać życia rywalowi. Ostrowianie odrobili część strat. W ostrowskim zespole udane akcje przeprowadzał Kamil Sierański, którego wspierał Mikołaj Spała. W pewnym momencie przewaga lidera stopniała do zaledwie czterech punktów. Emocji było wiele, ale w kluczowych momentach lepiej wypadł zespół Piotra Czaski. - Podjęliśmy walkę z tym mocnym rywalem mimo, że graliśmy w osłabionym składzie - opowiada nam trener ostrowskiej drużyny Wojciech Szawarski. - Szkoda, że w końcówce II połowy popełniliśmy błędy, po których przeciwnik wypracował sobie dość pokaźną przewagę. W II połowie jednak nie odpuszczaliśmy. Chłopacy walczyli bardzo ambitnie. Odrobiliśmy część strat. Uważam, że dzisiaj nasi zawodnicy wypadli naprawdę dobrze.
MKS wygrywając w Ostrowie przypieczętował zajęcie pierwszego miejsca w wielkopolskiej III lidze. W 24 meczach kaliszanie zanotowali 22 wygrane. W kwietniu drużynę czeka kolejny etap walki o awans do II ligi. ,,Stalówka” tymczasem po 23 meczach ma na koncie 32 punkty. Ostrowianie zajmują siódme miejsce. Do zakończenia sezonu drużynie pozostał jeszcze wyjazdowy mecz w Poznaniu.

Stal II Ostrów Wlkp. - MKS Kalisz 76:85 (22:28, 12:21, 20:14, 22:22)