KS Stal Ostrów

Strona główna Aktualności Klub Walki nie zabrakło

Walki nie zabrakło

Kategoria: Klub, Seniorzy  |  19.01.2013r. 22:36 Redakcja

Z ogromnym sercem, zaangażowaniem i poświęceniem walczyli dzisiaj koszykarze BM Slam Stal, którzy we własnej hali podejmowali faworyzowany zespół wrocławskiego Śląska. Ostrowianie nie odpuszczali. WKS był jednak lepszy. Wygrał, jak najbardziej zasłużenie 87:64.

Grająca bez czwórki swoich zawodników ostrowska drużyna była skazywana na pożarcie w rywalizacji z wygrywającym w lidze mecz za meczem Śląskiem. Ostrowianie zapowiadali walkę i słowa dotrzymali. ,,Stalowcy” zrobili tyle ile mogli. Na więcej nie pozwolił okrojony skład.
Śląsk rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. W I kwarcie wrocławianie wypracowali sobie 10 ,,oczek” zaliczki. Na początku II kwarty przewaga WKS-u wynosiła nawet 13 punktów (31:18). Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać. Ostrowianie walczyli ambitnie. ,,Stalowcy” zmienili sposób gry w defensywie. Poprawili też skuteczność. Efekt był taki, że przewaga wrocławian stopniała do zaledwie trzech punktów.
Po przerwie było ciekawie, choć ostrowianie z każdą minutą mieli coraz mniej atutów w rywalizacji z liderem. Dysponujący dłuższą ławką Śląsk dominował coraz bardziej. W ostatniej kwarcie zabójcze ciosy zadał Marcin Flieger, który zdobył trzynaście punktów (w tym trzy trójki).
Wrocławianie wygrali w Ostrowie osiemnasty mecz z rzędu i w sezonie. ,,Stalowcy” doznali ósmej i zarazem czwartej porażki z rzędu. W tabeli Śląsk lideruje, tymczasem żółto-niebiescy zajmują piąte miejsce. - Daliśmy z siebie wszystko - przyznaje Wojciech Szawarski, kapitan zespołu. - Walczyliśmy, bo tylko to nam pozostało. Oczywiście można było uniknąć kilku błędów. Uważam jednak, że w tym składzie personalnym zrobiliśmy tyle ile mogliśmy. Krzysztof Chmielarz, rozgrywający BM Slam Stal dodaje: - Śląsk potwierdził swoją siłę. My byliśmy bardzo osłabieni. Brak tych zawodników był u nas mocno widoczny. W II połowie brakowało nam zmienników. Śląsk dokonywał roszad w składzie. Czekamy aż te wszystkie nieszczęścia nas ominą.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 64:87 (14:22, 21:18, 12:18, 17:29)